Haber

Cinsiyet Eşitliği Araştırması: Erbakancılara Göre Kadın ve Erkek Pek Eşit Değil

MetroPOLL Araştırma’nın ‘ Toplumsal cinsiyet eşitliği’ Anket oldukça dikkat çekici sonuçlar ortaya çıkardı. Son seçimlerde önemli bir oy oranına ulaşan Fatih Erbakan liderliğindeki Yeniden Refah Partisi (YRP) seçmeni yüzde 40 gibi oldukça yüksek bir oranla cinsiyet eşitliğine karşı çıktı.

14 Mayıs parlamento seçimlerinin sürprizlerinden biri de Refah Partisi (YRP) oldu. 1,5 milyondan fazla oy alan YRP, 5 milletvekili çıkarmayı başardı.

Fatih Erbakan’ın liderliğini yaptığı Yeniden Refah Partisi, özellikle kadın haklarına ilişkin bazı açıklamalarıyla zaman zaman gündeme geliyor.

Yeniden Refah Partisi seçmenlerinin MetroPOLL Araştırma’nın ‘Cinsiyet Eşitliği’ anketinde ortaya çıkardığı sonuçlar da oldukça ilgi çekici.

Katılımcılara “Kadın ve erkeğin hayatın her alanında eşit olmasını ister misiniz?” sorusu soruldu. Ankette: En fazla ‘Hayır’ oyu yüzde 40 ile 6284 Sayılı ‘Ailenin Korunması ve Önlenmesi Hakkında Kanun’un yürürlükten kaldırılmasını isteyen Fatih Erbakan liderliğindeki Yeniden Refah Partisi (YRP) üyeleri verdi. Kadına Yönelik Şiddet’.

‘Hayır’ oyu AK Parti’de yüzde 23,4, MHP’de ise yüzde 19.

Ankette diğer tarafların sonuçları ise şöyle:

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu