Haber

İzmir Güzelbahçe’den teröre lanet

İZMİR (İGFA) –Güzelbahçe Atatürk Kültür Merkezi önündeki protestoya CHP eski milletvekili Musa Çam, CHP Güzelbahçe İlçe Lideri Çağlayan Bilgen ve HDP Güzelbahçe İlçe Başkanı’nın da ortalarında bulunduğu GEDEP üyeleri katıldı.

Basın açıklaması öncesi terör akınında hayatını yitiren vatandaşlarımız için bir dakikalık hürmet duruşunda bulunuldu.

GEDEP periyot sözcüsü Duran Sınacı’nın okuduğu basın açıklamasında ‘‘İstanbul İstiklal Caddesi’nde dün saat 16.20 sıralarında meydana gelen bombalı saldırıda 6 kişi yaşamını yitirdi, 2’si ağır 81 kişi yaralandı. İstiklal Caddesi’nde gerçekleşen halk düşmanı terör saldırısını şiddetle kınıyor, faillerini lanetliyoruz. Hayatını kaybeden vatandaşlarımızın yakınlarına başsağlığı, yaralılarımıza acil şifalar diliyoruz” denildi.

“Endişeliyiz, dertliyiz. İnsanlarımızın bu tıp akınlarla hayatta koparılmasına tahammülümüz kalmadı” diyen GEDEP üyeleri, “Huzur istiyoruz, barış istiyoruz, dertsiz ve kaygısız yaşamak istiyoruz. Güzelbahçe Emek ve Demokrasi Platformu olarak yetkilileri misyona davet ediyoruz. Ömür hakkına ağır taarruz niteliğindeki bu bombalı hücumun çabuk ve tesirli bir biçimde soruşturulmasını, toplumun adalet ve hakikat beklentileri doğrultusunda hareket edilerek aksiyonun faillerinin tespit edilmesini, olayın tüm hakikati ile kamuoyu ile paylaşılmasını istiyoruz” dedi.

Basın açıklamasının akabinde, ‘karanlığa teslim olmayacağız’, ‘Kahrolsun teröristler’, ‘Teröre karşı omuz omuza’, ‘Faşizme karşı omuz omuza’ üzere sloganlar atıldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu