Haber

Kaçak maç izleyenler 2 saniyede tespit edilecek

Metaverse evreninden kaçak maç yayını izleyenlere makûs bir haber geldi. Blockchain (blok zincir) teknolojisi sayesinde, kaçak maç yayını izleyenler iki saniye içinde tespit edilecek. Kaçak maç yayını metaverse cihanında tarih olacak.

Kaçak maç izleyenleri üzecek haberi Metaverse Union İdare Heyeti Lideri Alphan Manas verdi.

İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi ve İ.Ü. Daima Eğitim Merkezi bünyesinde, kripto varlıklar eğitim ve danışmanlık platformu Lexcio kurucu ortağı Av. Abide Gülel ve Prof. Dr. Burak Gemalmaz tarafından hazırlanan “Blokzincir (Blockchain) Teknolojileri ve Hukuki Altyapısı” sertifika programında ders veren Alphan Manas, kaçak maç yayınlarının nasıl engelleneceği konusunda şu bilgileri verdi:

KORSAN TAKİP SİSTEMİ

“Futbol Federasyonu bundan sonra yapılacak ihalede bizim sunduğumuz korsan takip sistemini kullanacak inşallah. Biz korsanı iki saniye içinde yakalıyoruz. Yayını buradan aldı, kodu çözdü, IP Tv’ye aktardı, IP Tv’den kendi networküne gömdü, kendi networkünden Twitter’a aktardı filan hiç bunların ehemmiyeti yok, biz iki saniyede yakalıyoruz. Zira bütün çıkışı blok zinzir (Blockchain) üzerinden yapıyoruz. Bu uygulama futbol kadrolarını şad edecek. Bunu watermark ile yapıyoruz fakat bundan sonra NFT’ye çevireceğiz.

Bu sene Digiturk 130 milyon dollar ödemişti. Korsanı engellediğiniz anda bu sayı 400 milyon dolara çıkacak.

AMAZON, NETFILIX YOK OLACAK

Sinema sinemalarını de NFT’ye çevirebilirsiniz. Amazon var, Netfilix var diyeceksiniz lakin onlar da yok olacak.

NFT sayesinde televizyonlarda yayınlanan reklamların kaç kere oynatıldığını da tespit edeceğiz. Artık bu sayılar televizyonların beyanına dayalı. Lakin beyana gerek yok bunu biz tespit edeceğiz blok zincir ile.”

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu